[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
www.forum.locus7.gr • Προβολή θέματος - Μια Ιστορία Φρίκης...

Μια Ιστορία Φρίκης...

"Δεν είναι τυχαίο που όλα τα αληθινά ζώα της Γης λειτουργούν σαν Φρουροί της Πύλης (...). Αν υπάρχουμε σήμερα, τόσο οι Πολλοί όσο και οι Λίγοι, το οφείλουμε σε μεγάλο ποσοστό στα πλάσματα αυτά της Γης. Νομίζετε ότι είναι τυχαία η συχνά μαζική εξόντωση ζώων στις πόλεις ή τα χωριά μας. Ποια καλύτερη στρατηγική θα μπορούσε να εφαρμόσει ένας εχθρός αν όχι το να στρέψει τον πολιορκούμενο αντίπαλο ενάντια στους ίδιους τους δικούς του φρουρούς που φυλάνε τα τείχη του;" ***Γιώργος Μπαλάνος, περιοδικό "Ανεξήγητο" 03/2002***

Pera-Ishtar, Εθνικός Κήπος, Μορφοδιάταξη και κάτι ακόμα...

Δημοσίευσηαπό Legendary » 27 Φεβ 2003, 05:00

Από το δελτίο ειδήσεων του ALTER στις 25/2/03 : "Συνελήφθη άτομο που σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες έτρωγε ζωντανά περιστέρια στον Εθνικό Κήπο ! Ο ίδιος δε, μετά τη σύλληψή του από τις αστυνομικές αρχές και καθώς προσήχθη στον Ανακριτή, όχι μόνο αποδέχθηκε όλες τις κατηγορίες, αλλά επιπλέον ομολόγησε, φανερά δυστυχισμένος, ότι ήταν κρίμα που είχε προλάβει να φάει μόλις (!!!) 4-5 περιστέρια μ'αυτόν τον τρόπο."
Δεν ξέρω γιατί, ή μάλλον ξέρω αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι, αλλά αυτό το περιστατικό μου θυμίζει ένα άλλο που είχε λάβει χώρα πριν από ελάχιστα χρόνια στην Πλατεία Κολωνακίου, όταν μέρα μεσημέρι ΟΛΑ τα περιστέρια της πλατείας έπεσαν σε χρόνο dt νεκρά στο έδαφος, δίχως προφανή αιτία. Μια περίπτωση που σίγουρα είναι αρκετά μυστηριώδης και συνάμα παράξενη, αν όχι και "σκοτεινή"...

Υ.Γ. (1) : Χρίλιου !

Υ.Γ. (2) : Περπατώ εις το δάσος όταν ο ... Λυκοσκουφάκος ΕΙΝΑΙ εδώ ..!?!

Υ.Γ. (3) : Αλήθεια, ακόμα κάποιοι προς... Βασιλίσκου (λατινιστί Regulus) μεριά το σκέφτονται να αλλάξουν το έμβλημά τους σε Περιστερά ; Δεν φοβούνται μήπως έχουν την ίδια τύχη μ'αυτή που Κάτι(... που μπουσουλάει) επιφύλαξε σε κάμποσα άτυχα αδελφά πτηνά ;

Υ.Γ. (4) : Πότε θα κάνει ξαστεριά, πότε θα ...μωβ-ίσει, να πάρω τα σαγόνια μου, και ότι άλλο έχω εύκαιρο μέχρι τότε, αρκεί να κόβει !

Υ.Γ. (5 = 2+3) : Ήξερα μέχρι στιγμής κάποιους που χαιρετούσαν την Έριδα φωνάζοντας "Al Hail Discordia". Όμως, εδώ και λίγο καιρό έμαθα ότι η Έριδα ετοιμάζεται να πει κι αυτή με τη σειρά της ένα μεγαλοπρεπέστατο "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ" σε κάποιους άλλους ...
Και το Παράξενο Παιχνίδι συνεχίζεται...
Άβαταρ μέλους
Legendary
 
Δημοσ.: 8
Εγγραφη: 13 Νοέμ 2002, 15:31
Τοποθεσια: Ηλύσια Πεδία

Δημοσίευσηαπό ΝΕΦΕΛΗ » 27 Φεβ 2003, 16:40

Θα πρέπει νομίζω να γνωρίζετε ότι: To να πετάνε κάποιοι φόλες είναι ποινικό αδίκημα και διώκεται από τον νόμο 1197/1981 με ποινή 6 μηνών φυλάκιση μη εξαγοράσιμων. Αν έχετε κάποια υποψία για κάποιον ότι μπορεί να πετάει φόλες η πρώτη κίνηση είναι να πάτε στην αστυνομία και να απαιτήσετε να γίνει σύσταση. Να επιμείνετε όσο και αν σας πάρουν στο ψιλό οι γαλονάδες! Ετσι θα υπάρχει γράμμένη η καταγγελία σας και θα είναι πιο εύκολο ίσως, να απόδειχθεί αργότερα το κίνητρο του δράστη. Ναι συμφωνώ ότι μπορεί να μην μπορεί ο καθένας από μόνος του να κάνει πολλά πράγματα αλλά όλοι μαζί όλο και κάτι θα καταφέρουμε. Να γνωρίζετε επίσης ότι οι δράστες είναι πάντα θρασύδειλα ανθρωπάκια που φου να τους κάνεις διαλύθηκαν. Αρκεί να ξέρεις που να φυσήξεις! :wink: Και δεν είναι καν απαραίτητο να τους απειλήσεις. Όποιος έχει διαβάσει το βιβλίο "Τα ζωντόβολα του διαστήματος" μετάφραση Γ. Μπαλάνου, εκδόσεις Locus7 θα καταλάβει τι εννοώ. Ζούμε σε μια σύγχρονη επoχή και οι νέοι πόλεμοι είναι πιο σκληροί και αμείλικτοι από αυτούς που γίνονταν κάποτε. Δεν χρειάζεται σήμερα να έχεις γερά μπράτσα (αν και κάπου κάπου είναι και αυτό απαραίτητο). Σήμερα όλη την δουλειά την κάνει το μυαλό. Ο ψυχολογικός πόλεμος αποδίδει περισσότερο και είναι πολύ, μα πολύ πιο αποτελεσματικός. Σας μιλάω εκ πείρας!!!
Για όσους θέλουν περισσότερες λεπτομέρειες για τον παραπάνω νόμο δεν έχουν παρά να μπουν στο site www.pets.gr
Άβαταρ μέλους
ΝΕΦΕΛΗ
 
Δημοσ.: 26
Εγγραφη: 02 Σεπ 2002, 20:09

Δημοσίευσηαπό Πολεμιστής της Φλόγας » 25 Μάιος 2003, 14:23

Μεγάλη ευαισθητοποίηση τώρα τελευταία για τις δολοφονίες των τετράποδων Φυλάκων μας. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ακούστηκαν και οι αρμόζουσες κατάρες και επωδοί από τις τηλεοπτικές μας οθόνες προς όλους όσους πρόκειται οσονούπω να πληρώσουν το Τίμημα.

Υ.Γ. Γιατί άραγε κέρδισε τον διαγωνισμό της Eurovision η Ημισέληνος με τις Κθουλοειδείς εκφράσεις προσώπου και το πλοκαμοειδές χορευτικό, ενώ έμεινε πίσω το Βελγικό τραγούδι, με χορευτικό που παραπέμπει στον Χαιρετισμό στον Ήλιο ;
Καλώ τους Λύκιους, την Πέμπτη Φυλακή - Ευριπίδης, Ρήσος
Άβαταρ μέλους
Πολεμιστής της Φλόγας
 
Δημοσ.: 375
Εγγραφη: 14 Αύγ 2002, 23:54
Τοποθεσια: Αθήναι

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Οι 'Αλλοι' Φρουροί της Πύλης

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron