[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2088: Array to string conversion
www.forum.locus7.gr • Προβολή θέματος - Η Σκιά Πάνω από το Λουτράκι. Επείγον!

Η Σκιά Πάνω από το Λουτράκι. Επείγον!

"Δεν είναι τυχαίο που όλα τα αληθινά ζώα της Γης λειτουργούν σαν Φρουροί της Πύλης (...). Αν υπάρχουμε σήμερα, τόσο οι Πολλοί όσο και οι Λίγοι, το οφείλουμε σε μεγάλο ποσοστό στα πλάσματα αυτά της Γης. Νομίζετε ότι είναι τυχαία η συχνά μαζική εξόντωση ζώων στις πόλεις ή τα χωριά μας. Ποια καλύτερη στρατηγική θα μπορούσε να εφαρμόσει ένας εχθρός αν όχι το να στρέψει τον πολιορκούμενο αντίπαλο ενάντια στους ίδιους τους δικούς του φρουρούς που φυλάνε τα τείχη του;" ***Γιώργος Μπαλάνος, περιοδικό "Ανεξήγητο" 03/2002***

Δημοσίευσηαπό Πολεμιστής της Φλόγας » 08 Δεκ 2003, 00:23

Καλησπέρα.
Η είδηση δεν είναι διασταυρωμένη, για αυτό παρακαλώ όποιον γνωρίζει κάτι ας μας ενημερώσει.
Φίλη μου την περασμένη εβδομάδα περνώντας από τον Εθνικό Κήπο, αντίκρυσε υπαλλήλους καθαριότητας του Δήμου να έχουν μαζέψει τα άψυχα κορμάκια μερικών ακόμα μαλλιαρών Φυλάκων. Επειδή δεν άκουσα ή διάβασα κάτι ώστε να μου το επιβεβαιώνει, έτσι ώστε να το συσχετίσουμε με τυχόν "άσχετες" εκδηλώσεις ή γεγονότα, παρακαλώ όποιον έχει ακούσει κάτι να το γράψει.

Επίσης, από όσο ξέρω, το Λουτράκι πρωτοπορεί πολύ θετικά και αποτελεσματικά στην αντιμετώπιση των φίλων μας αδέσποτων σκύλων, τόσο στην περισυλλογή και διατροφή, όσο και, δυστυχώς όμως, στις στειρώσεις. Οι άνθρωποι εκεί δίνουν μεγάλο αγώνα, με όπως πάντα δυστυχώς, λιγοστά μέσα.

Επειδή κάτι πήραν τα μαλλιαρά, όρθια αυτιά μου για πανέμορφα σκυλιά που υπάρχουν ανάμεσα στους φιλοξενούμενους του κυνοκομείου, θα παρακαλέσω τους οικοδεσπότες μας να μου παραχωρήσουν κάποιον χώρο για να δημοσιεύσω φωτογραφίες τους. Σε περίπτωση που κάποιος από τους Μοναχικούς Αναζητητές θελήσει ένα μαλλιαρό Φύλακα-Συνοδό από όσους δείτε, αναλαμβάνω προσωπικά να του το μεταφέρω από εκεί σε όποιο μέρος της Ελλάδος βρίσκεται.

Υ.Γ. Σε περίπτωση που ο ενδιαφερόμενος μένει σε κάποιο εξωτικό μέρος, όπως π.χ. Χαβάη, Μαυρίκιος κ.ο.κ. αναλαμβάνω και την εκπαίδευση του σκύλου για καμιά δεκαριά χρόνια.

Πέρα από την πλάκα, όμως, ο καιρός για τους αδέσποτους μαλλιαρούς φίλους μας είναι ΤΩΡΑ.
Καλώ τους Λύκιους, την Πέμπτη Φυλακή - Ευριπίδης, Ρήσος
Άβαταρ μέλους
Πολεμιστής της Φλόγας
 
Δημοσ.: 375
Εγγραφη: 14 Αύγ 2002, 23:54
Τοποθεσια: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Πολεμιστής της Φλόγας » 10 Δεκ 2003, 00:36

Μετά από επιτόπια έρευνα στο κυνοκομείο (ο Θεός να το κάνει!) του Δήμου Λουτρακίου, διαπιστώθηκαν τα εξής:
1. Το κυνοκομείο, αντίθετα από κάθε κανόνα υγιεινής, λειτουργεί μεσοτοιχία με την χωματερή, τόσο κοντά ώστε είναι σχεδόν μέσα. Ποιος ξέρει, ίσως για να γλυτώνουν τα μεταφορικά έξοδα. Άλλωστε πολλά σκυλιά εξαφανίζονται μέσα από αυτό, ποιος ξέρει πώς!
2. Παρόλο που ο Φιλοζωικός Σύλλογος Λουτρακίου έχει ζητήσει να αναλάβει αυτός την περισυλλογή και φύλαξη των αδέσποτων σκύλων με δικά του έξοδα και σε δικούς του χώρους, το αίτημά του δεν έγινε δεκτό.
3. Στην έρευνα κλιμακίου ερευνητών μαζί με μέλη του Συλλόγου και ενώ είχαν αγορασθεί ζωοτροφές με έξοδα του Συλλόγου, ο υπάλληλος του Δήμου που εκείνη την στιγμή καθάριζε τους χώρους ρίχνοντας νερό ενώ τα ζώα ήταν στριμωγμένα δίπλα του, αρνήθηκε να επιτρέψει στους επισκέπτες να ταϊσουν και να φωτογραφίσουν τα ζώα, σαν να ήθελε να κρύψει κάτι. Φυσικά τα τελευταία αφού λιμοκτονούσαν, πλησίασαν το κλιμάκιο από την περίφραξη και τίμησαν δεόντως τις λιχουδιές.
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ, ΟΜΩΣ, ΑΝ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΛΙΧΟΥΔΙΕΣ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΟΥΜΕ ΦΟΛΕΣ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕ, ΑΦΟΥ Η ΠΕΡΙΦΡΑΞΗ ΑΦΗΝΕΙ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΚΑΘΕ ΕΠΙΔΟΞΟΥ ΦΟΝΙΑ, ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΟΥΝ.
4. Το κυνοκομείο λειτουργεί παράνομα εκεί και ουσιαστικά είναι ένα στρατόπεδο συγκεντρώσεως και ΘΑΝΑΤΩΣΕΩΣ αθώων ψυχών, που τα υποχρεώνει να στοιβάζονται δέκα και είκοσι σκυλιά σε χώρους 5Χ5.

Επειδή είμαι σίγουρος ότι αυτές τις γραμμές τις διαβάζουν και πολλά Επίσημα Μάτια, παρακαλώ όλους τους αρμόδιους φορείς να εξαπολύσουν τα λαγωνικά τους για την ανεύρεση παραπτωμάτων, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΙΝΙΚΑ ΚΟΛΑΣΙΜΩΝ, από τόσο τους υπευθύνους, όσο και τους εργαζόμενους σε αυτό.

Τέλος, και σημαντικότερο, προειδοποιώ υπευθύνως τους αρμοδίους ότι
ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΗ ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ.
Καλώ τους Λύκιους, την Πέμπτη Φυλακή - Ευριπίδης, Ρήσος
Άβαταρ μέλους
Πολεμιστής της Φλόγας
 
Δημοσ.: 375
Εγγραφη: 14 Αύγ 2002, 23:54
Τοποθεσια: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Πολεμιστής της Φλόγας » 10 Δεκ 2003, 02:10

Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες του "κυνοκομείου" Λουτρακίου στο site:
http://clubs.pathfinder.gr/HPL2
τους διαχειριστές του οποίου ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για την ευγενική παραχώρηση χώρου.
Επειδή δεν κατέστη δυνατό να κατεβάσω τα αρχεία τύπου mpeg που έχω από τον χώρο του εν λόγω σφαγείου, τα θέτω υπόψην οποιουδήποτε αρμοδίου θελήσει να λάβει γνώση.
Τονίζω ιδιαιτέρως την επιθετικότητα του εν λόγω "φύλακα" προς την ομάδα επισκέψεως του χώρου, παρόλο που αν δεν είχε την φωλιά του λερωμένη, θα έπρεπε να μας υποδεχθεί σαν συνεργάτες.
Καλώ τους Λύκιους, την Πέμπτη Φυλακή - Ευριπίδης, Ρήσος
Άβαταρ μέλους
Πολεμιστής της Φλόγας
 
Δημοσ.: 375
Εγγραφη: 14 Αύγ 2002, 23:54
Τοποθεσια: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Αλκυόνη » 11 Δεκ 2003, 18:24

Καλησπέρα
Χαίρομαι που συμμετέχω και εγώ σε αυτή τη τόσο ενδιαφέρουσα κουβέντα. Αν και συνήθως δεν εκφράζω δημόσια τις προσωπικές μου σκέψεις και απόψεις (προτιμώ να τις κρατώ για τον εαυτό μου) στην περίπτωση των ζώων λειτουργώ διαφορετικά. Διότι σε μία χώρα όπου τις πιο πολλές φορές η αντιμετώπιση των ζώων είναι σκληρή και απάνθρωπη, σίγουρα θα πρέπει να ακούγονται και οι φωνές εκείνων που τους προβληματίζει η ακραία συμπεριφορά μερικών ανθρώπων (αν μπορούμε να τους ονομάσουμε έτσι). Πριν δύο μέρες αντίκρισα μια εικόνα απερίγραπτη, που μου προκάλεσε φρίκη και θυμό. Στην κεντρική λεωφόρο του Λουτρακίου, στην είσοδο ενός παλαιού εργοστασίου (που τώρα ανήκει στην ιδιοκτησία του Δήμου Λουτρακίου) βρισκόταν σε περίοπτη θέση, κρεμασμένη με συρματόσχοινο μία γάτα, ένα άψυχο κορμάκι που σίγουρα βασανίστηκε πολύ μέχρι να έρθει το τέλος. Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που μπορεί να οδηγήσει κάποιον να κάνει κάτι τόσο φριχτό. Κάτι που προξενεί όχι μόνο πόνο και θλίψη αλλά και μεγάλη οργή. Σε όλους εμάς που αντιμετωπίζουμε με αγάπη και ευαισθησία τους αξιολάτρευτους τετράποδους φίλους μας.
Θέλω επίσης να αναφέρω τις άθλιες συνθήκες που επικρατούν στο κυνοκομείο του Δήμου Λουτρακίου, που εγώ το ονομάζω “κυνοταφείο”. Καθόλα παράνομο, δεδομένου ότι βρίσκεται εντός της χωματερής του Δήμου Λουτρακίου, μία περιοχή δίχως ρεύμα και νερό, δίχως ιατρείο, δίχως ανθρώπους που να νοιάζονται για τα άτυχα ζωάκια που οδηγούνται εκεί. Εγκαταλελειμμένα από τους ανθρώπους, ίσως και από τον ίδιο τον Θεό, φυλακισμένα σε ένα κολαστήριο, δίνουν καθημερινό αγώνα επιβίωσης, αλλά δυστυχώς αργά ή γρήγορα οδηγούνται στο θάνατο.
Το Φιλοζωικό σωματείο του Λουτρακίου, αν και διαθέτει ελάχιστα μέσα, αντιδρά έντονα για όλα όσα συμβαίνουν σε αυτό το άθλιο μέρος αλλά δυστυχώς δεν εισακούγεται από κανέναν αρμόδιο (εγώ θα τους χαρακτήριζα άσχετους και με αδιαφορία που αγγίζει τα όρια της εγκληματικότητας). Παρόλα αυτά - αν και τους έχει απαγορευτεί η πρόσβαση - άνθρωποι του σωματείου επισκέπτονται συχνά το μέρος για να ταίσουν και να ποτίσουν τα πεινασμένα ζώα, και να τους προσφέρουν ιατροφαρμακευτική περίθαλψη. Επίσης βασικό μέλημα των ανθρώπων αυτών είναι οι υιοθεσίες των σκυλιών από φιλόζωους προκειμένου να σωθούν.
Κλείνοντας, πιστεύω ότι θα έρθει η στιγμή που οι μάσκες θα πέσουν και οι εγκληματίες εις βάρος αθώων ψυχών θα πληρώσουν το τίμημα που τους αξίζει. Τώρα γνωρίζουμε όλοι. Και γνώση σημαίνει δύναμη. Δύναμη για δράση, προκειμένου να βοηθηθούν οι χνουδωτοί αδέσποτοι φίλοι μας που τόσο μας έχουν ανάγκη!!!
Άβαταρ μέλους
Αλκυόνη
 
Δημοσ.: 3
Εγγραφη: 11 Ιαν 2003, 00:08
Τοποθεσια: Αλκυονίδες Νήσοι

Δημοσίευσηαπό graff » 12 Δεκ 2003, 15:51

Ο τίτλος και τα γεγονότα μου θυμίζουν τη Σκιά Πάνω από το Ίννσμουθ (αλλά δε φαίνεται να το σκέφτηκα πρώτος :lol: ).

Ο Γ. Μπαλάνος γράφει (δε θυμάμαι πού) ότι κάπου στον Κορινθιακό Κόλπο είναι το ελληνικό Ίννσμουθ. Με παράξενες τελετές και όλα τα υπόλοιπα. Αυτά που γράφει η Αλκυόνη μου θυμίζουν θυσίες. :roll:

Για τους "ενδιαφερόμενους" Λουτρακιώτες: Αντί για τα κακόμοιρα τα ζωάκια, υπάρχουν κάτι άλλα "ζώα" για θυσία.
(Για να μην ασχοληθεί εισαγγελέας με αυτό :lol:, "εικονικά" ζώα εννοώ!)
Μια φορά κι έναν καιρό υπήρχε μια ράτσα που αυτοαποκαλούνταν "Άνθρωποι"
Άβαταρ μέλους
graff
 
Δημοσ.: 244
Εγγραφη: 06 Σεπ 2002, 13:50
Τοποθεσια: Εφυγα!

Δημοσίευσηαπό Πολεμιστής της Φλόγας » 15 Δεκ 2003, 00:26

Φίλε Graff, αν λάβουμε υπόψιν και τις "επιθέσεις" που έλαβαν χώρα τις τελευταίες ημέρες προς την ομάδα ενδιαφερομένων γύρω από το θέμα, μάλλον έπεσες διάνα.
Θα ήθελα να τονίσω, όμως, ότι εκτός από τους ενδιαφερόμενους (συνήθως οι άμαχοι την πληρώνουν), υπάρχουν και οι Παίκτες, οι οποίοι αν δείξουν τα δόντια τους...
Καλώ τους Λύκιους, την Πέμπτη Φυλακή - Ευριπίδης, Ρήσος
Άβαταρ μέλους
Πολεμιστής της Φλόγας
 
Δημοσ.: 375
Εγγραφη: 14 Αύγ 2002, 23:54
Τοποθεσια: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό araufanar » 15 Δεκ 2003, 19:06

Καλησπέρα παιδιά.
Φαίνεται λοιπόν ότι η περιοχή γύρω από τον Ισθμό είναι άρκετά "ιδιαίτερη".Το έχω διαπιστώσει κ εγώ στο παρελθόν κ πιο συγκεκριμένα το προηγούμενο Πάσχα(2002) όταν με είχε φιλοξενήσει για 3-4 μέρες μια φίλη μου της οποίας το πατρικό σπίτι βρίσκεται κοντά στα Εξαμίλια(λίγο έξω από την πόλη της Κορίνθου).Το σπίτι ήταν κοντά σ'ένα μοναστήρι και ήταν το τελευταίο του οικισμού (του οποίου το όνομα μου διαφεύγει).Μετά από καμιά 100στη μέτρα άρχιζε ένα πολύ γραφικό κ περίεργο δασάκι στο οποίο αν περιπλανηθείς για λίγο αρχίζουν να σου δημιουργούνται πολύ παράξενα συναισθήματα.Την πρώτη μέρα που το επισκέφθηκα πήγα εκεί την ώρα που σουρούπωνε κ ειλικρινά νόμιζα ότι βρισκόμουν σε διήγημα του Άρθουρ Μάχεν.Πραγματικά ακόμη κ ο πιο σκληρόπετσος θα ένιωθε αυτήν την φαντασιακη κ απόκοσμη αίσθηση που ξεχείλιζε από κάθε γωνιά αυτού του τόσο περίεργου μέρους.Δεν ξέρω, ίσως είμαι κ λίγο υπερβολικός, όντας γεννημένος κ μεγαλωμένος εξολοκλήρου στην Αθήνα, αλλά αυτό που μπορώ να πω είναι ότι έχω επισκεφθεί κ άλλα τέτοια μέρη στην ελληνική επαρχία αλλά τόση εντύπωση δε μου προξένησε κανένα.Βασικά, εκτός από Μάχεν το μέρος θυμίζε κ Τόλκιν (το παλιό δάσος στα σύνορα της χώρας των χόμπιτ συγκεκριμένα, αλλά όσο κ αν έψαξα δε βρήκα καμιά γρια-Ιτιά ούτε κ ο Τομ Μπομπαντίλ έσκασε μύτη, φαίνεται ότι μόνο χόμπιτ μπορεί να ανεχτεί κ, μεταξύ μας, δεν τον πολυαδικώ) αλλά εμένα μου φέρνει στο νου κ το δάσος που περιγράφει ο Ράντολφ Κάρτερ στο "The Silver Key" του Λάβκραφτ.Είχα μαγευτεί κ ήθελα να το εξερευνήσω ολόκληρο αλλά δυστυχώς βράδιαζε κ η παρέα μου δε συμμεριζόταν τη δική μου διάθεση για περιπέτεια κ εξερεύνηση (πρόβλημα που δυστυχώς συχνά αντιμετωπίζω με τις διάφορες παρέες μου).Εντωμεταξύ, τώρα που φένω ξανά στο μυαλό μου την όλη φάση,θυμάμαι ότι είχα εντοπίσει κ κάποια περίεργα σημάδια σε κορμούς δέντρων αλλά δεν παίνω και όρκο για αυτό.Επιπλέον,και εδώ ίσως η ιστορία συνδέεται κάπως με τα γεγονότα στο Λουτράκι,επιστρέφοντας σπίτι,διαπιστώσαμε με αηδία ότι σε ένα κλαδί κάποιου δέντρου στην είσοδο του δάσους κάποιος η κάποιοι είχαν κρεμάσει ένα ζωάκι το οποίο ήταν είτε αλεπουδάκι είτε σκίουρος είτε γάτα (ειλικρινά παιδιά δε θυμάμαι τι ακριβώς ήταν κ μάλιστα το συγκεκριμένο περιστατικό για κάποιο λόγο το είχα απωθήσει από τη μνήμη μου κ "επανήλθε" τώρα που τα ξαναθυμήθηκα όλα αυτά).Τελετουργική θυσία, κάποιου είδους αναγνωριστικό "σημάδι" ή απλά πράξη ενός βανδάλου χωρίς καμιά περαιτέρω σημασία;
Επιστρέφοντας στο σπίτι η φίλη μου μου είπε ότι γιαυτό το δασάκι έχουν ακουστεί διάφορες ιστορίες για νεράιδες, ξωτικά, νεραϊδοπαρμένους κ όλα τα σχετικά, αλλά κανείς δεν τις έπαιρνε στα σοβαρά (τι πρωτοτυπία!).Σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα εκείνο το βράδυ παρατηρήσαμε κ ένα παράξενο UFOειδές αντικείμενο, από τη βεράντα του σπιτιού, το οποίο ήταν ένα κόκκινο φωτάκι που έκοβε βόλτες πάνω από τον Κορινθιακό αλλά με αφύσικα μεγάλη ταχύτητα για αεροπλάνο.Πάντως δέχομαι ότι σε πολλές περιπτώσεις "θέασης" ΑΤΙΑ αλλά κ γενικότερα περίεργων φαινομένων "παίζει" έντονα το ενδεχόμενο της αυθυποβολής, κ ιδιαίτερα σε περιπτώσεις ατόμων λίγο φαντασιόπληκτων (βλέπε την αφεντιά μου).Κ για να ολοκληρωθεί η βραδιά επισκεφτήκαμε κ το εξωτικό...Λουτράκι.Εκείνο το βράδυ επικρατούσε πολλή ερημιά κ γενικά η όλη πόλη απέπνεε μια αίσθηση παρακμής, κακογουστιάς κ μιζέριας (αρκετά κοινή βέβαια σε πολλές ελληνικές επαρχιακές πόλεις).Κατοίκους συναντήσαμε ελάχιστους.Βέβαια ήταν και αργά και Μεγάλη Εβδομάδα αλλά άντε τώρα πείσε με εμένα τον αλλοπρόσαλο ότι δεν είχε λειτουργία το Εσωτερικό Τάγμα του Ντάγκον εκείνο το βράδυ!Εντάξει αστειευόμαστε κ λίγο έτσι;
Αυτά τα ολίγα.Στον φίλο Graff να του πω ότι ο Γ. Μπαλάνος αναφέρεται στη σχέση Κορινθίας κ μυθολογίας Κθούλου στο "Η Σκιά του Κθούλου" κ συγκεκριμένα στο κεφάλαιο για τον Ντάγκον.
Όποιος φίλος γνωρίζει κάτι άλλο για την συγκεκριμένη αυτή περιοχή ας το αναφέρει αν θέλει.
Ένα μοναχα θα σου πω: Ό,τι δεν πάρεις μοναχός κανείς δε θάρθει να στο δώσει.
araufanar
 
Δημοσ.: 3
Εγγραφη: 18 Νοέμ 2002, 18:25
Τοποθεσια: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό Πολεμιστής της Φλόγας » 17 Δεκ 2003, 01:53

Φίλε Araufanar, καταπληκτική η περιγραφή σου όσον αφορά την ατμόσφαιρα του Λουτρακίου. Επειδή σε άλλο θέμα έχεις αναφέρει την περιοχή της Καλλιθέας, σημαντικότατος ενεργειακός κόμβος, θα ήθελα να επισημάνω την ομοιότητα της περιοχής κοντά στον ΟΤΕ, στον κάθετο στην Θησέως δρόμο που μου διαφεύγει το όνομα, με τους δρόμους της Κορίνθου. Περπατάς στον έναν και αν δεν προσέξεις, βρίσκεσαι στον άλλον.
Έχω μόνο μία διαφωνία μαζί σου. Είναι κρίμα τόσο καλοί γραφείς να φαίνονται στην Λέσχη μας μία φορά στο τόσο και να αφήνουν μερικούς από εμάς να γινόμαστε "μαϊντανοί". :wink:
Καλώ τους Λύκιους, την Πέμπτη Φυλακή - Ευριπίδης, Ρήσος
Άβαταρ μέλους
Πολεμιστής της Φλόγας
 
Δημοσ.: 375
Εγγραφη: 14 Αύγ 2002, 23:54
Τοποθεσια: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό Πολεμιστής της Φλόγας » 18 Δεκ 2003, 03:03

Ρίξτε μία ματιά στο
http://e-e-e.gr/
στην ενότητα "Αναφορά Νέων" και ημερομηνία 18/12/2003.
Ευχαριστούμε θερμότατα τον συντάκτη που δημοσίευσε το σταλθέν μήνυμα.
Το ίδιο μήνυμα στάλθηκε και στο club Epsilon του Pathfinder, όπου ανάμεσα σε άσχετες μεγαλομανείς δηλώσεις εθνικιστικού περιεχομένου, κάποιος ...πολεμιστής του Δικαίου απεφάνθη ότι είναι καλύτερο να κάνουμε ευθανασία στα ζώα, παρά να τους τοποθετήσουμε το τσιπάκι.
Καλά ο κόσμος δεν πάει καθόλου καλά!!!
Καλώ τους Λύκιους, την Πέμπτη Φυλακή - Ευριπίδης, Ρήσος
Άβαταρ μέλους
Πολεμιστής της Φλόγας
 
Δημοσ.: 375
Εγγραφη: 14 Αύγ 2002, 23:54
Τοποθεσια: Αθήναι

Δημοσίευσηαπό dazed » 18 Δεκ 2003, 08:30

Σε γενικές γραμμές πάντως και εγώ θα προτιμούσα να πεθάνω μαχώμενος αντι να μου βάλουν τσιπάκι. Άλλο αυτό βέβαια :roll:

Όσο για την διαπίστωση ότι ο κόσμος δεν πάει καθόλου καλά είναι μάλλον κοινός τόπος πλέον :?


Υ.Γ. Διαβάζωντας τα παραπάνω αναρωτιέμαι πόσο σύμπτωση μπορεί να είναι ότι μένω στο Βύρωνα και δουλεύω στην Καλλιθέα. Ναι, ναι εκεί στον ΟΤΕ :shock:
Τα πάντα ήταν διαφορετικά πριν αλλάξουν όλα
Άβαταρ μέλους
dazed
 
Δημοσ.: 43
Εγγραφη: 15 Αύγ 2002, 04:16
Τοποθεσια: Βύρωνας

Επόμενο

Επιστροφή στην Οι 'Αλλοι' Φρουροί της Πύλης

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron